Gasp ettikleri malzemeleri paylaşamayınca bir birlerini vurdular

Van’da, gasp ettikleri malzemeleri paylaşamayınca bir birlerini vuran şahıslar, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen 4 kişiden 2’si tutuklandı.

Gasp ettikleri malzemeleri paylaşamayınca bir birlerini vurdular

Van Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 9 Ekim 2019 günü İpekyolu ilçesi Bahçıvan Mahallesi Sıhke Caddesi üzerinde seyir halindeki otomobil içerisinde M.N.T., B.A., C.Y., yaya A.B., S.Ö. isimli şahıslar arasında meydana gelen “Ateşli Silahla Yaralama” olayında araçta bulunan C.Y. ve yaya S.Ö. isimli şahısların yaralandı. Bu olayla ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerinde yaptıkları çalışma sonucunda; M.N.T., B.A., A.B. ve E.Ş. isimli 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin üst, araç ve olay yerinde yapılan aramada; 3 adet ruhsatsız tabanca, 39 adet fişek, 11 adet kovan, 1 adet çekirdek ele geçirildi. Şüpheliler gerçekleştirdikleri bir gasp olayında edilen malzemelerin paylaşımından dolayı aralarında anlaşmazlık bulunduğunu beyan etmişlerdir. Gözaltına alınan M.N.T., B.A., A.B. ve E.Ş. isimli 4 şüpheli hakkında hazırlanan tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca E.Ş. ve A.B. Adli Kontrol Şartıyla Serbest kalırken, M.N.T., B.A. ise tutuklandı. Ateşli silahla yaralanan C.Y. ve S.Ö. isimli şahısların tedavileri devam ediyor” denildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van'a hep birlikte sahip ÇIKALIM.
Van'a hep birlikte sahip ÇIKALIM. - 11 ay Önce

Van gibi bir yerde Teksasvari gasp. Van'a ne oluyor. Bu haydutluklar, kadın-erkek gasp çeteleri, hırsızlık şebekeleri, kacakçılık şebekeleri, uyuşturucu şebekeleri, fuhuş şebekeleri anlaşılır şey değil. Yirmi otuz yıl önce Van pırıl pırıl bir toplumsal yapıya sahipti. Bu tip ahlaksız ve kanunsuz kişilere göz yummayalım. Kendimiz, ailelerimiz, çocuklarımız ve şehrimizin geleceği için bu işlerin içinde olanları güvenlik güçlerine bildirelim. Toplumda dışlayalım, yalnızlaştıralım, ve bu tipleri insan yerine koymayalım . Bu suç şebekeleri toplumda zemin bulmasın.

SADUN ASLAN
SADUN ASLAN - 11 ay Önce

GÜZEL VAN TOPLUMUNA SAHİP ÇIKALIM NE OLUYOR GASP TE NE NERDEN ÇIKTI BU İTLER