Havalimanında uyuşturucu operasyonu

Ferit Melen havalimanından Van’dan İstanbul’a giden 2 İranlı vatandaşın X-ray cihazına bıraktıkları ceket ve kabandan şüphelenen polisin yaptığı detaylı aramada, ceket ve kabanın iç astar kısmına zulalanmış, halde 2 Kilo 16 gram afyon sakızı, 1. 645 TL Para, 30 adet hap ele geçirildi.

Havalimanında uyuşturucu operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Van merkezinde ve ilçelerinde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıslara yönelik çalışmalar devam ediyor.


Çalışmalar kapsamında 30 Ocak günü Van Emniyet Müdürlüğü Ferit Melen Havalimanı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ekiplerince, Van’dan İstanbul’a gitmek üzere havalimanına gelen İran uyruklu A.H. ve A.N. isimli şahıslar kontrol noktasından geçtiği sırada X-Ray cihazına bıraktıkları ceket ve kabandan şüphelenilmesi üzerine yapılan detaylı aramada, ceket ve kabanın iç astar kısmına zulalanmış, halde 2 Kilo 16 gram afyon sakızı, 1. 645 TL Para, 30 adet hap ele geçirildi.

Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak A.H. ve A.N.  isimli şüpheliler “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/ Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan gözaltına alındı. Gözaltına şüpheliler hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER