Kaçak Afganlı şahsın üzerinden uyuşturucu çıktı

Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve hudut birlikleriyle yapılan müşterek çalışma sonucunda; Çaldıran ilçesi, İran sınır hattından ülkemize kaçak yollardan giren Afganistan uyruklu şahsın üzerinde uyuşturucu madde ele geçirildi. 

Kaçak Afganlı şahsın üzerinden uyuşturucu çıktı

Van’ın Çaldıran ilçesi, İran sınır hattından ülkemize yasadışı yollardan giren şüpheli şahsın tespit edilmesi üzerine yapılan müdahale sonucunda, Afganistan uyruklu 1 şahıs yakalandı. Şüpheli şahsın üzerinde yapılan aramada, 147 gram kubar esrar, 2 gram kenevir tohumu ele geçirildi. Meydana gelen olayla ilgili olarak, Afganistan uyruklu şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. 

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkenin huzuru ve güvenliği tehdit altında.
Ülkenin huzuru ve güvenliği tehdit altında. - 9 ay Önce

http://www.sehrivangazetesi.com/m/guncel/veysel-izgi-yazdi-ahlaksizligin-boylesi-h59475.html

YETKİLİLERE ACİL ÇAĞRI
YETKİLİLERE ACİL ÇAĞRI - 9 ay Önce

Ülkemiz kaçak göçmen cenneti oldu. Ortadoğu ve Asya'nın bütün ( muhtemel) suçluları, tecavüzcüleri, katilleri, hırsızları bu tür kaçak göçmen kafileleri arasında ülkemize giriyordur. Gelen insanların alnında kimin suçlu, kimin suça eğilimli, kimin iyi ve masum olduğu yazmıyor. Sadece ülkemizdeki KAYITLI Suriyeli sayısı 4 milyona yakın. Kimbilir kayıtdışı ne kadar Suriyeli vardır. Bu arada Afgan, Pakistanlı, Endonezyalı, Afrikalı, Orta Asyalı vs göçmen vardır. Yurda giren kaçaklar günden güne artıyor. Şehirlerde demografi değişiyor, suç oranları artıyor, huzur ve güvenlik ortamı kayboluyor. Beş on yıl sonra öyle bir hal alacak ki bu devasa problem MGK'da güvenlik problemi ve beka sorunu olarak masaya yatırılacak ama iş işten geçmiş olacak. O zaman da dünyada göçmen karşıtı diye nice diplomatik ve ekonomik sorunla yüz yüze geleceğiz. Bu sorun hafife alınacak kadar basit değil. Devlet yönetimi, güvenlik birimleri, istihbarat, sınır güvenliği, valilikler, kaymakamlıklar, muhtarlıklar, vatandaşlar ve herkes bu soruna çözüm üretmeli. Kaçakçılara nefes aldırılmasın. Umut tacirleri insanlığın, huzurun düşmanıdır. Haram para için insanların umutlarıyla oynarken içinde bulunduğu kendi toplumunu da sayısız riskle karşı karşıya bırakıyor.

SIRADAKİ HABER