Van merkezli FETÖ operasyonu

Van merkezli 8 ilde FETÖ silahlı terör örgütünün askeri mahrem yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Bir kişinin yakalanma çalışmaları ise devam ediyor.

Van merkezli FETÖ operasyonu

Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında; FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün askeri mahrem yapılanması içerisinde faaliyet yürüten mahrem imamların örgüt içerisinde faaliyet yürüten askeri personel ile deşifre olmamak için kullandıkları Ardışık Arama ve Kripto Şifreleme yöntemlerinin deşifre edilmesi ve örgüt üyesi olan 10 askeri Muvazzaf personelin yakalanması için Van Emniyet Müdürlüğünce operasyon düzenlendi. 

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 22 Ocak Van Merkezli Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Diyarbakır, Denizli, Kars ve Kilis illerinde yapılan eşzamanlı operasyonda 9 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 1 şüphelinin ise yakalama çalışmaları devam ediyor. 
 
Gözaltına alınan FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecek.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 10:31
YORUM EKLE