Van'daki O olay Aydınlatıldı

Van’ın Erciş ilçesinde Ocak 2016 tarihinde bir petrol istasyonunda iki aile arasında çıkan arbede sırasında Z.Y. isimli vatandaşın öldürülmesi olayı aydınlatıldı.

Van'daki O olay Aydınlatıldı

Van polisi tarafından 12 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. 

12 Ocak 2016 günü Van’ın Erciş ilçesinde faaliyet gösteren bir petrol istasyonun da eski sahipleri ile yeni sahipleri arasından alacak, verecek yüzünden çıkan anlaşmazlıktan dolayı meydana gelen olayda, istasyona pompa tamiri için gelen Z.Y. isimli şahsın uzun namlulu silahla öldürülmesi olayı aydınlatıldı

 

 

 

Van Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerince, olayın aydınlatılması ve şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda, olayı azmettiren, yardım eden ve organize olarak olayı gerçekleştiren şüphelilere yönelik, 27 Ekim günü Van merkezinde 2, Erciş İlçesinde 10 adrese operasyon düzenlendi. 12 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda 14 şüpheli şahıs gözaltına alındı. 

 

 

Gözaltına alınan 2 şüpheli şahıs alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, adliyeye çıkarılan 12 kişiden 4 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 07:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER