Baharın müjdecisi Miraza

Ah Miraza!

Bugün günlerden salı, mevsimlerden bahar. Bugün sen kokuyor etraf. Öyle çiçeğimsi, öyle yağmurumsu, öyle ferahımsı...

Biraz bahar, biraz yağmur, biraz güzellik var dışarda. Kışın karı yağmura teslim etti ruhunu Miraza. Karın güzelliği kadar baharın yağmuru altında ıslanmayı sevmektir seni sevmek Miraza. Sokak lambasından dökülen her bir cümlenin yolunu kaybedip sana çıkmasıdır Miraza. Sokak lambasından düşen her bir yağmur damlası sen kokuyor Miraza.

Yeni fırından çıkmış ekmeğin yağmurla buluşunca aşklarının gökte kokması kadar güzel kokuyorsun Miraza. Çiçekler sana katmış anlamını. Her bir çiçeğin dilisin sen Miraza. Papatyalar iyi ile kötüyü ayırt edemeyip sana vermiş hakimiyetini. Sevip sevmemek sana lütfedilmiş. Dilden dile dolaşmışsın papatya ile. Bazı sevenlerin sevdiklerine koyduğu isim olmuşsun. Açmışsın yüreklerinin bahara çıkan her yolunda. Bazıları da açacağın vakti beklemiş yıllarca. Ne solmaya gönlün razı gelmiş ne de açmaya. Öylece bekletmişsin. Gelinciklerin içinin karalığına aldanma sen. Dışı kırmızı duvak gibi sarar paramparça bedenini. Rüzgâra olan aşkından aylarca bekler baharı. Bahar kapıya dayanınca gelinciği bir heyecan alır. Ta ki rüzgâr hasretinden içi kararan gelinciği kökünden savurana dek. Her sevenin vardır bir katili. Gelinciğin duvağının kan gibi kırmızıya boyanması rüzgârın hoyratlığındandır.

Ah Miraza. Sen bana bir salı günü bahar mevsiminde gel.

Ekmek kokusuyla karışmış yağmurla karşılarım seni. Papatyalar ekerim yoluna. Avuç içine nüfuz ederim gülüşümle, yuva kurarım evinin ıssız köşesinde, yüreğinin sıcacık beldesinde.

Ah Miraza. Gelinciklere emir veririm. Hepsi kavuşur rüzgârına. Hiçbiri uçmaz sevda yurdundan...

Ah Miraza...

Havada hafif sen var.

Bahar seni konuşuyor, seni susuyor.

Baharın müjdecisi Miraza...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay Güler
Oktay Güler - 3 hafta Önce

Tebrik ederim ✌️

Doğan Yurtlu
Doğan Yurtlu - 3 hafta Önce

Yaratıcılığınız ön planda tebrik ederim fatma hocam