banner211

1 TL'NİN ALTINDA ELEKTRİK FATURASI OLUR MU?

1 TL'nin altında elektrik faturası olur mu?

1 TL'NİN ALTINDA ELEKTRİK FATURASI OLUR MU?

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürü Mehmet Bulut,Nusaybin ilçesindeki 45 bin aboneden 25 bininin aylık fatura tutarının 20 TL'nin altında olduğunu söyledi. Bulut, 1 liranın altında dahi fatura gelen aboneler olduğunu açıkladı. 

Mehmet Bulut, DEDAŞ İl Misafirhanesi'nde düzenlediği basın toplantısında kaçak elektrik kullanımı konusunda Mardin'in Türkiyegenelinde ilk sırada yer aldığını belirtti. İlde bazı abonelerin faturalarının bir liranın altında olduğunu dile getiren Bulut, şöyle devam etti: "Nusaybin ilçemizde 45 bin abonemiz var. 25 bin abonenin aylık fatura tutarı 20 liranın altında. 1 liranın altında faturalar var. En büyük sıkıntı kaçak elektrik kullananlar, düzenli elektrik kullananların haklarını alıyor. Ova kesiminde birçok yerleşim biriminde baca tütmüyor. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için mücadele ediyoruz.” dedi.

Kızıltepe ilçesine verilen elektriğin Fırat Havzası'na eşdeğer olduğunu, buna rağmen kaliteli elektrik kullanımını sağlayamadıklarını ifade eden Mehmet Bulut, "Kızıltepe ilçesinde örnek bir mahalle oluşturduk. Bu mahalle örnek teşkil edecek. Çünkü bu mahallede hiç kimse kaçak elektrik kullanamayacak ve herkes sağlıklı elektriğe kavuşacak. Bu uygulamayı yaygınlaştırmak istiyoruz. Yazın tarımsal alanlarda vahşi sulamanın, kışın da ısıtıcıların kullanılmasının elektrik tüketimini arttırıyor. İl genelindeki tüm köylerde aydınlatma çalışmalarına başladık. Vatandaşları kaçak elektrik kullanmaya karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. GAP kanallarının bölgeye gelmesi ile birlikte kaçak elektrik kullanımının en alt seviyelere ineceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 12:27
YORUM EKLE

banner201