AK Partili başkana bombalı saldırı!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa mitinginden dönen Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya hem bombalı hem de silahlı saldırı düzenlendi.

AK Partili başkana bombalı saldırı!

Şanlıurfa'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretlerini takip eden Ceylanpınar Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Atilla'ya ilçeye dönüşünde bombalı saldırı düzenlenip, ardından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Şoförü ve korumasının hafif yaralandığı saldırıdan yara almadan kurtulan Başkan Atilla, "İlçe girişinde kör bir noktada park halindeki bomba yüklü bir otomobilde patlama meydana geldi. 2 yaralımız var ama durumları hafif. Ben bu saldırıyı PKK'lıların yapmış olabileceğinden şüpheleniyorum" dedi.

BAŞBAKAN'IN MİTİNGİNDEN DÖNÜYORDU

Ceylanpınar İlçe Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Atilla, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa ziyaretini takip etti. Başkan Atilla, Başbakan'ın kentten ayrılmasından sonra beraberinde şoförü ve koruması ile Ceylanpınar'a dönmek üzere yola çıktı.

ÖNCE BOMBA YÜKLÜ ARAÇ PATLADI, ARDINDAN SİLAHLARLA ATEŞ AÇILDI

Saat 23.40'ta ilçe girişine 500 metre mesafede başkanın içinde bulunduğu otomobil seyir halindeyken, karayolu üzerindeki bomba yüklü bir otomobilde patlama meydana geldi. Ardından başka bir otomobilden uzun namlulu silahlarla ateş açan saldırganlar olay yerinden kaçtı. Koruma ve şoförün hafif şekilde yaralandığı saldırıdan Başkan Atilla yara almadan kurtuldu.

BAŞKAN ATİLLA: PKK'DAN ŞÜPHELENİYORUM

Başkan Atilla'nın haber vermesi üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. Bölge güvenlik kordonu altına alınıp saldırganların yakalanması için çalışma başlatılırken, Başkan Menderes Atilla saldırısının siyasi amaçla yapıldığını öne sürdü. Olayı anlatan Başkan Atilla, "Başbakan'ın mitinginden dönerken ilçe girişindeki kör bir noktada park halindeki bomba yüklü bir otomobilde patlama oldu. Oradan çıkmaya çalışırken, bir başka araçtan uzun namlulu silahla bize doğru ateş açıldı. Bir kaç el ateş açıldıktan sonra içinde saldırganların bulunduğu araç bölgeden uzaklaştı. 2 yaralımız var ama durumları hafif. Ben bu saldırıyıPKK'lıların yapmış olduğundan şüpheleniyorum." dedi.

İNCELEME 7 SAAT SÜRDÜ

Uzman güvenlik ekibinin, patlamada zarar gören 4 otomobil ile çevredeki binalarda yaklaşık 7 saat süren incelemesi sabah saatlerinde sona erdi. Enkazda bulunan suç unsurlarını toplayan ekipler, detaylı incelemelerini sürdürmek üzere çekici yardımıyla kaldırdıkları araçları, İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Temizlik çalışmasının ardından yaklaşık 7 saat ulaşıma kapanan yol tekrar açıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BAŞKANLIĞI BDP'DEN ALMIŞTI

Ceylanpınar'da 30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığını Ak Parti adayı Menderes Atilla, BDP'den almıştı. Seçimlerden sonra 1 hafta boyunca ilçede bazı olaylar yaşanmıştı.

Kaynak: haberler.com

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER