banner186

BUDAKLI KAPLICASI İLGİ ODAĞI OLDU

Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Budaklı kaplıcası, kış aylarında fotoğraf sanatçılarının ilgi odağı oluyor.

BUDAKLI KAPLICASI İLGİ ODAĞI OLDU

Bitlis'in Güroymak ilçesindeki Budaklı kaplıcası, kış aylarında fotoğraf sanatçılarının ilgi odağı oluyor.

 

Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye akın eden fotoğrafçılar, kış aylarında 40 sıcaklıktaki kaplıcaya manda ve atlarıyla giren çocukları görüntülüyor. Bitlis Fotoğrafçılar Derneği Başkanı İskender Selçuk, yaptığı açıklamada, zorlu kış koşullarına rağmen fotoğraf çekmek için Budaklı kaplıcasına geldiklerini söyledi.

 

Kaplıcanın, fotoğraf sanatçıları için bulunmaz bir yer olduğunu ifade eden Selçuk, "Burası çok güzel bir alan ve fotoğrafçılar için cazibe merkezi durumunda. Buraya Türkiye'nin değişik yerlerinden çok sayıda fotoğrafçı geliyor" dedi. Fotoğraf sanatçılarından Özkan Olcay ise Budaklı köyünde yaşayan vatandaşların, hafta sonu manda ve atlarını yıkamak için kaplıcaya getirdiğini belirterek, "Biz de fotoğrafçılar olarak buraya gelip bunu fotoğraflıyoruz. Burası fotoğrafçılar için bir cazibe merkezi. Buraya sadece bölgeden değil, Türkiye'nin her yanından fotoğrafçı geliyor" diye konuştu.

 

İsmail Araboğa da fırsat buldukça fotoğraf çekmek için kaplıcaya gittiklerini vurgulayarak il dışından gelen misafirlerine kaplıcayı tanıttıklarını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 07:56
YORUM EKLE