banner166

Erdemli kadından sergi

Van İl Müftülüğü tarafından yürütülen ‘Erdemli Kadından Erdemli Topluma Projesi’ çerçevesinde açılan ebru ve el sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin yaptığı çalışmalar sergilendi.

Erdemli kadından sergi

Müftülüğe ait kültür merkezinde düzenlenen serginin açılışı, Tuşba Kaymakamı Ramazan Kurtyemez başta olmak üzere birçok kurum amirinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta proje hakkında bilgi veren Van Müftüsü Nimetullah Arvas, “Müftülüğümüzün yürüttüğü Erdemli Kadından Erdemli Topluma isimli SODES projesi 234 bin TL bütçeye sahiptir. Bulunduğumuz mekân kültür merkezi olarak düzenlenmiştir. Kültür merkezimizde Kur’an kursu, ebru kursu, el sanatları kursu gibi kurslar düzenlenmektedir. 15 bin TL değerinde kitabın bulunduğu bir kütüphaneye sahip olan kültür merkezimizde ayrıca ‘değerler’ sınıfı ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Proje kapsamında şu ana kadar 6 konferans ve 20 mahalle semineri düzenlenmiştir. Ayrıca daha önce il dışına çıkmamış 36 hanım kardeşimiz İstanbul gezisine götürülmüştür. Kültür merkezimizdeki çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. Bugün de kursiyerlerimizin eserlerinin gösterildiği bir sergi açıyoruz. Katılımınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Açılışın ardından önce proje merkezini gezen heyet, daha sonra sergilenen eserleri inceledi. Programın son bölümünde açılışa katılan protokol üyelerine kursiyerler tarafından yapılan eserler takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 10:41
YORUM EKLE