Eş başkanlar durmak bilmiyor

BDP Tuşba Eş Başkan adayları Öner Yiğit ve Hatice Günel, mahalle ve köy gezilerine durmadan devam ediyor.

Eş başkanlar durmak bilmiyor

Ev toplantıları alan başkanlar burada halkla bir araya gelerek sorunlarını dinliyor. Toplantıda konuşan Yiğit, Van'da TOKİ’de oturanlara 70 metrekarelik evlerin 70 bin TL'ye satıldığını, Ankara da ise 100 metrekarelik evlerin 65 bin TL'ye satıldığını söyledi. BDP Tuşba Belediyesi Eş Başkan adayları Öner Yiğit, Hatice Günel ve BDP Tuşba ilçe Örgütü yöneticileriyle beraber taziye ziyaretleri bulunduktan sonra Kalecik TOKİ ve Şemsibey Mahallesinde toplantılar yaptı.

YİĞİT: 70 METREKARE EVLER 70 BİN TL SATILIYOR

BDP Tuşba Belediyesi eşbaşkan adayları Öner Yiğit, Hatice Günel ve BDP Tuşba ilçe Örgütü yöneticileriyle beraber Seyrantepe mahallesinde taziye ziyaretinde bulundu. Eşbaşkanlar ve beraberindekiler daha sonra Kalecik TOKİ ve Şemsibey mahallesinde ev toplantısına katıldı. Eşbaşkan Öner Yiğit, TOKİ’lere 2625’e yakın evin yerleştirildiğini bununda 10 köye tekabül ettiğini ve bunların çoğunun da Tuşba ilçesinden olduğunu söyledi. TOKİ’de oturanlara 70 metrekarelik evlerin 70 bin TL'ye satıldığını, Ankara da ise 100 metrekarelik evlerin 65 bin TL'ye satıldığını söyledi.

“TOKİ'LERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMEDİ”

TOKİ'lerde sağlık, su, eğitim ve altyapı gibi sorunlarının çözüme kavuşmadığını söyleyen Yiğit, bu sorunların çözülmemiş olması, hiçbir sorunun çözülmediği anlamına geldiğini belirtti. TOKİ'lerin zemin etüdü yapılmadan yapıldığını söyleyen Yiğit, AKP’nin Van’da yaptığı kirli siyasetten birinin de TOKİ olduğunu belirtti. Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra onların bütün ihtiyaçlarının ve faturalarının devlet tarafından ödendiğini söyleyen Yiğit, Kürdistan olunca maalesef her şeyin değiştiğini ve faturaların halka ödettirildiğini söyledi. AKP’nin yolsuzluklarına da değinen Yiğit, "Roboski'de 34 can giderken ve onların tek sermayeleri katırlarıyken, bakan çocukları kutu kutu para çaldılar ve kimse bunlara ses çıkarmadı" dedi.

YİĞİT: TABELALARINI BURADAN ATACAĞIZ

Demokratik özerklik modeline değinen Yiğit, demokratik özerkliğin bütünleştirici bir proje olduğunu söyleyen Yiğit, "Biz aday değiliz. Bizim tek adayımız Sayın Öcalan'dır. Bu seçimlerde onun özgürlüğü için çalışıyoruz" dedi. 1 Nisan'da sistem tabelalarını Kürdistan'dan atılabilmesi için herkesin birlik olması ve kendilerini destek vermesi gerektiğini aktaran Yiğit, halkı birlik olmaya çağırdı.

GÜNEL: İHTİYACA GÖRE PROJE BELİRLİYORUZ

Daha sonra söz alan Eşbaşkan Hatice Günel ise, diğer partiler gibi çılgın projelerinin olmadığını halkın ihtiyacına göre proje belirleyerek hizmet etmek istediklerini söyledi. Eşbaşkanlık sistemiyle sadece Türkiye değil dünyada bir ilk gerçekleştirdiklerini belirten Günel, öz yönetimle özgür kimliğe sloganıyla yola çıktıklarını bunun da halkın kendi kendisini yönetmek anlamına geldiğini belirtti. Toplantı daha sonra halkın soruları ile geç saatlere kadar devam etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER