Hakkari'de 2 Bin 700 Rakımda Kayak Keyfi

Terör olaylarıyla gündeme Hakkari'de, hafta sonunu değerlendirmek isteyen vatandaşlar, Merga Bütan Yaylası'ndaki kayak merkezinin yolunu tuttu.

Hakkari'de 2 Bin 700 Rakımda Kayak Keyfi

Hakkari'nin Merga Bütan Yaylası'ndaki kayak merkezi hafta sonunu değerlendirmek isteyen kayakseverlerin akınına uğradı. Bazı vatandaşlar kaymanın keyfini yaşarken, bazısı da mangal keyfi yaptı.

 

KAYAK MERKEZİNE CANLILIK GELDİ

Kış mevsimiyle birlikte Hakkari'ye 12 kilometre uzaklıktaki 2 bin 700 rakımlı Merga Bütan Yaylası'ndaki kayak merkezi de canlandı. Birçok vatandaş hafta sonu tatilini fırsat bilip kayak merkezine akın etti.

 

VATANDAŞLAR MANGAL KEYFİ YAPTI

Bazı kayakçılar yaptıkları gösterilerle heyecanlı anlar yaşatırken, bazı vatadaşlar ise mangal keyfi yaptı.

 

"SOSYAL ALAN OLARAK BELKİ DE TEK YER"

Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu kayak merkezine ilginin çok olduğunu ve bunun kedilerini mutlu ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Reşit Güldal, "BurasıTürkiye'de karın ilk yağdığı ve son bittiği kayak merkezlerinden biri. Bizim kayak sezonumuz 15 Kasım'da başlar ve 1 Mayısa kadar sürer. Çanak şeklinde 1200 metrelik bir pistimiz var. Hakkari'de eğlence merkezi, sosyal alan olarak belki tek yer. Kayak merkezimiz hafta sonları tam bir karnaval yerine dönüşüyor" dedi.

Hakkari'de 2 Bin 700 Rakımda Kayak Keyfi

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 15:46
YORUM EKLE