banner166

Hakkari'de vatandaş soluğu Şine Deresi'nde aldı!

Hakkari'de hava sıcaklıklarından etkilenen vatandaşlar kent merkezinde yüzme havuzu bulamadıkları için Şine Deresi'ne akın ettiler.

Hakkari'de vatandaş soluğu Şine Deresi'nde aldı!

Hava sıcaklıkları Hakkarili vatandaşları da etkiledi. Serinlemek isteyen Hakkarililer Hakkari-Çukurca karayolu üzerinde bulunan Şine Deresi'ne akın etti. Şine Deresi'nin çevresini plaj gibi kullanan vatandaşlar, bol bol yüzerek gönüllerince eğlendi.

YÜZME HAVUZU BULAMAYAN VATANDAŞ DEREYE DALDI

Hakkari'ye 40 kilometre uzaklıktaki Şine Deresi, Hakkarililerin gözde serinleme merkezi haline geldi. İl merkezinde yüzecek bir havuz olmadığı için vatandaşlar serinlemek için Hakkari-Çukurca arasında uzayan Kato Dağı eteğindeki Şine Deresi'ne gidiyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren dere kıyısına gelen vatandaşlar, akşam saatlerine kadar gönüllerince eğlenerek stres atıyor.

''KARAKOL YERİNE HAVUZ YAPILSIN''

Kilometrelerce yol kat ederek yüzmeye geldiklerini belirten gençler, yetkililere seslenerek Hakkari'ye karakol yerine havuz yapılmasını istiyor. Gençler, "Hakkari'de insanların yüzebileceği tek bir havuz yok. Durum böyle olunca bizler de mecburen araç tutup Şine Deresi'ne geliyoruz. Tehlikeli olmasına rağmen burada yüzmek zorunda kalıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 14:17
YORUM EKLE