banner211

HDP'li vekile plastik mermi!

Hakkari'de Codlemerg Örenci Derneği'nin (CÖDER) yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.

HDP'li vekile plastik mermi!

Hakkari'de CÖDER tarafından "Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit kaldırılsın" sloganıyla yürüyüş düzenlendi. DBP Hakkari il binası önünde toplanan 150 kadar öğrenci grubuna, HDP'li Milletvekilleri Selma Irmak, Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan da katıldı.

 

Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyen kalabalığın önü, kent merkezinde bulunan Atatürk Anıtı yanında kesildi. Zırhlı araçlardan yapılan anonslarla da grubun dağılmaması halinde müdahalede bulunacağı uyarısında bulunuldu. HDP Milletvekilleri Irmak, Akdoğan ve Zeydan, bunun üzerine zırhlı araçların yanına giderek yürüyüşlerini demokratik bir şekilde yaptıktan sonra dağılacaklarını söyledi. Ancak, polis plastik mermi ve gaz bombasıyla müdahalede bulunmaya başladı. Ortalık savaş alanına dönerken, HDH milletvekillerinden Selma Irmak'ın kulağına plastik mermi çarptı, Abdullah Zeydan'ın da eline gaz fişeği kapsülü isabet etti. Milletvekilleri Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedavi gördü.

 

IRMAK: HEDEF GÖZETİLEREK ATEŞ EDİLDİ

HDP Milletvekili Selma Irmak, "Biz polislerle konuşurken ateş edildi. Kulağıma plastik mermi çarptı. Çok yakın mesafede hedef gözetilerek ateş edildi. Hem gaz bombalarıyla hem plastik mermilerle bir anda ateş edildi" dedi. (DHA-Behçet DALMAZ)

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 20:04
YORUM EKLE

banner201