banner166

KARANLIK DÜNYASINI KUR'AN-I KERİM'LE AYDINLATTI

Elazığ'da küçük yaşta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle görme yetisini kaybeden 37 yaşındaki Muzaffer Polat, iki yıllık özverili çabası sayesinde Kur'an-ı Kerim'i "gönül gözüyle" okuyor.

KARANLIK DÜNYASINI KUR'AN-I KERİM'LE AYDINLATTI

Elazığ'da küçük yaşta geçirdiği rahatsızlık nedeniyle görme yetisini kaybeden 37 yaşındaki Muzaffer Polat, iki yıllık özverili çabası sayesinde Kur'an-ı Kerim'i  "gönül gözüyle" okuyor.

 

Altınçevre köyündeki camide görev yapan Yusuf Yazar, hafız olmak isteyen görme engelli Polat'a Kur'an-ı Kerim'i dinleyerek de ezberleyebileceğini anlattı. Yazar'ın telkinleri ve desteğiyle ayetleri ezberlemeye başlayan Polat, daha sonra kendisi gibi görme engelli olan Yeni Cami müezzini Ali Kılıçoğlu'ndan ders almaya başladı. Polat, iki yıl süren çabasının ardından Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız oldu.

 

"DİN GÖREVLİMİZ BENİ CESARETLENDİRDİ"

Köy camisinde müezzinlik yapmaya başlayan Polat, yaptığı açıklamada, menenjit hastalığı sonucu görme engelli olduğunu ancak hayata küsmediğini söyledi.

 

Hafız olma isteğini ilk kez köylerindeki caminin imamı Yazar'la paylaştığını anlatan Polat, "Din görevlimiz, beni cesaretlendirdi. Böylece derslere başladım. Kur'an-ı Kerim'i teypten dinleme yöntemiyle iki yılda ezberledim. Engelime rağmen hayata dört elle sarıldım, hafız olarak bir hayalimi gerçekleştirdim. Hafız olduğumu bilen insanlar, bana değer ve kıymet veriyor. Bence dünyanın en güzel duygusu" diye konuştu. Polat, kendisi gibi görme engelli olanlara hayata küsmemeleri tavsiyesinde bulunarak yaşadığı güzel duyguları herkesin tadabileceğini vurguladı. Eğitmen Ali Kılıçoğlu ise 43 yıl süresince her yaştan çok sayıda hafız yetiştirdiğini dile getirerek Kur-an'ı Kerim'i öğrenmenin ve hafız olmanın yaşa ve engele bakmadığını, Polat'ın da bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu kaydetti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 09:34
YORUM EKLE