banner166

Köpek havlaması yüzünden iki aile birbirine girdi: 1 ölü 2 yaralı!

Köpek havlaması yüzünden birbirine giren iki ailenin kavgasında 1 çocuk öldü, 2 çocuk yaralandı. Havlama yüzünden başlayan kavgada büyüyen kavgada yaralananlar Çatak'taki tedavilerinin ardından Van'a sevk edildi.

Köpek havlaması yüzünden iki aile birbirine girdi: 1 ölü 2 yaralı!

Siirt'in Pervari İlçesi Belenoluk Köyü'nde köpek havlaması yüzünden iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 çocuk öldü biri 12 diğeri 15 yaşında çocuk da yaralandı.

Olay saat 21.00'da Belenoluk Köyü'nde komşu olan Akcan ve Aydemir aileleri arasında meydana geldi. Rıza Akcan'ın kapısı önünde bağlı bulunan köpeğin havlamasından rahatsız olan komşusu Raif Aydemir, Rıza Akcan ile tartışmaya başladı. Aile fertlerinin de olaya karışmasıyla büyüyen tartışmada Raif Aydemir evdeki uzun namlulu tüfeğini alıp dışarı çıkarak ateş etmeye başladı. Bu sırada evin damında oyun oynayan Rıza Akcan'ın çocukları 5 yaşındaki Dılgeş, 15 yaşındaki Divan ve 12 yaşındaki Hazal Akcan kurşunların hedefi oldu. 5 yaşındaki Dılgeş Akcan olay yerinde hayatını kaybederken, yaralılar Divan ve Hazal Akcan ilk müdahaleleri Van'ın Çatak İlçesi'nde yapıldıktan sonra Van'daki hastanelere sevk edildi. Jandarma köyde geniş güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 00:11
YORUM EKLE