banner102

Öğrenciler için üst geçit talebi

Muş merkeze bağlı Sungu Vakıfbank Kız Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) Müdürü Ercan Demir, bazı öğrencilerin şehirlerarası yolu kullandığını ve bunun öğrenciler için tehlikeli olduğunu söyledi.

Öğrenciler için üst geçit talebi

Muş-Bitlis karayolunu kullanan Sungu Vakıfbank Kız YBO öğrencileri her gün tehlikeli bir şekilde okula gitmek zorunda kalıyor. Yolun karşısında yer alan okula gelmek için şehirlerarası yolu kullanan öğrencilerin güvenliği için üst geçit yapılmasını isteyen okul yönetimi Karayolları 113. Şube Şefliği’ne müracaatta bulundu. Okul yönetiminin müracaatı üzerine bölgeye giden Karayolları 113. Şube Şefliği teknik ekipleri, üst geçit yapılması için gerekli incelemeyi yaptı. Teknik heyeti bilgilendiren Sungu Vakıfbank Kız YBO Müdürü Ercan Demir, 50 dolayında öğrencinin her gün bu yolu kullandığını ve bunun tehlikeli olduğunu söyledi. Yolda trafik ışığı veya üst geçit olmamasından dolayı öğrencilerin her gün ölümle burun buruna geldiğini ifade eden Ercan Demir; “Yolun karşısında yer alan mahalleden 50 dolayın öğrenci her gün okula geliyor. Bu da tehlikeli oluyor. Burada sürekli trafik kazası oluyor. Öğrencilerimiz ölümle burun buruna geliyor. Onun için burada üst geçit yapılması elzemdir” dedi.

Bazı öğrenci velilerini ikna etmekte sıkıntı yaşadıklarını belirten Demir; “Hiçbir veli öğrencisini böyle tehlikeli bir yoldan okula göndermek istemez. Biz de velilerimizi ikna etmekte sıkıntı yaşıyoruz. Çünkü burada sürekli trafik kazası oluyor. Buraya üst geçit yapılmazsa veliler çocuklarını okula göndermez” şeklinde konuştu. Karayolları 113. Şube Şefi Sulhattin Ömeroğlu ise, ekiplerinin bölgede inceleme yaptığını belirterek; “O bölgeyle ilgili çalışmalarımız halen devam ediyor. Karayolları Van Bölge Müdürlüğümüze konuyu aktardık. İncelemelerimizi tamamlayıp konuyu rapor halinde Bölge Müdürlüğümüze sunacağız ve oradan gelecek kararı bekleyeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER