banner211

Silopi'de gece boyu çatışma

Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün akşam düzenlenen gösterilerin ardından gece saat 03.00'te bir eve düzenlenen operasyonda 3 genç öldürüldü.

Silopi'de gece boyu çatışma

Silopi’deki Yenişehir ve Cudi Mahallesi'ne çıkan cadde ve sokaklar ile ilçe merkezinden geçen İpek Yolu'nda dün gece gösteri yapan gruplar polisle çatıştı. Gösteriler ve çatışmalar sabah saatlerine kadar devam ederken, bir evde 20 yaşlarında 3 genç öldürüldü. Cenazeler Habur Gümrük Kapısı'ndaki Afet Yeri Adli Tıp Merkezi'ne gönderildi. Güvenlik kaynakları öldürülen kişilerin YDG-H üyesi olduğunu açıkladı.

 

Evrensel gazetesinden Erdal İmrek’in haberine göre ise Silopi’de dün gece polisin kendilerini takip etmesi üzerine kaçıp bir eve sığınan 3 genç evde polis tarafından öldürüldü. Olayda hayatını kaybedenlerin Ali Ödük (20), Halil Can (22) ve henüz ismi kesinleşmeyen bir genç olduğu öğrenildi. Olayın ardından Silopi’ye giden HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, gençlerin mahallede yürürken, birden polisin kendilerini takip ettiğini fark ettiğini ve endişelenerek kaçtığını söyleyerek, “Ev polisler tarafından ablukaya alınıyor. Gençler polisin saldırabileceği endişesiyle aileyi evden çıkarıp bekliyor. Bu sırada polis uzun namlulu silahlarla eve ateş açıyor” dedi. Gençlerin silahsız olduğunu ve polislerce infaz edildiklerini öne süren Encü, cenazelerin Silopi Devlet Hastanesi’ne götürülmesi gerekirken, Habur Sınır Kapısı’na götürüldüğünü söyledi ve “Bunu neden yaptıklarına biz de anlam veremedik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 19:27
YORUM EKLE

banner201