banner166

Sur'a bir lira gönderen çocuğun duygulandıran mektubu...

Son zamanlarda olayların durmadığı Sur sakinleri için düzenlenen kampanyaya bir lira bağışlayan öğrencinin bağış zarfına yazdığı not okuyanlara duygulu anlar yaşattı.

Sur'a bir lira gönderen çocuğun duygulandıran mektubu...

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ortaokul öğrencisinin, Diyarbakır'ın Surilçesindeki terör mağdurları için açılan kampanyaya gönderdiği bir lirayı koyduğu bağış zarfına yazdığı not, görenleri duygulandırıyor.

Sur'da terör örgütü aylardır yaşanan çatışmalar ve saldırılar nedeniyle mağduriyet yaşayan ve evlerini terk etmek zorunda kalan aileler için "Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları" tarafından düzenlenen yardım kampanyası sürüyor. "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım" kampanyasına yurdun dört bir yanından adeta yardım yağıyor. Hayırsever kişi ve kuruluşlar, terör mağdurlarının özellikle gıda ürünleri, temizlik malzemeleri, battaniye, ısıtıcı, çocuk ayakkabısı ve pardesü gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

 

"Kusura bakmayın, babam 4 aydır çalışmıyor"

Siverek'te faaliyet gösteren 13 sivil toplum kuruluşu da Surlular için açılan kampanyaya destek veriyor. Ortaokulun idareci, öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı yardım çalışmasında herkesi duygulandıran mektup dikkati çekti. Bağış zarfına bir lira koyan öğrencinin yazdığı, "Kusura bakmayın, babam 4 aydır çalışmıyor. Onda var ama onun da borçları var. Bu bir lira da benim topladığım harçlığım'' notu, okuyanları duygulandırdı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 13:01
YORUM EKLE