Başbakan Erdoğan Mısır İçin Devreye Girdi

Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Mısır'da yaşanan olaylar için uluslararası temaslara başladı.

Başbakan Erdoğan Mısır İçin Devreye Girdi

Mısır güvenlik güçlerinin Başkent Kahire'nin Rabiatül Adeviyye Meydanında darbe karşıtı halka müdahale ettiği, bazı bölgelerden göstericilere keskin nişancıların ateş açtığı ve 127 kişinin hayatını kaybettiği, 5 bin kişinin de yaralandığı bildirildi.

TÜRKİYE DEVREYE GİRDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,Mısır güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına müdahalesi olaylarını yakından takip ediyor.Başbakan Erdoğan, Kahire'deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında günlerdir darbe karşıtı gösteri yapan halka yönelik Mısır güvenlik güçlerinin müdahalesi hakkında erken saatlerinde bilgilendirdi.

ERDOĞAN TEMASLARA BAŞLADI

Başta Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile telefonla görüşen Başbakan Erdoğan, uluslararası temaslara başladı.Şu anda Türkiye, Mısır'daki olaylarla ilgili yoğun bir diplomasi trafiği sürdürüyor.

AA EKİBİNE GÖZALTI

Bu arada Mısır'daki olaylar sırasında Mısır güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına müdahalesini görüntüleyen Anadolu Ajansı ekibi gözaltına alındı. Anadolu Ajansı Ortadoğu Bölge Müdürlüğünde görevli kameraman Ahmed Said ile fotomuhabiri Muhammed Hossam, olayları çektiği sırada askerler tarafından gözaltına alındı.

AA ekibinin çektiği fotoğraf ve görüntülere el koyan güvenlik güçleri, bir süre sonra Said ile Hossam'ı serbest bıraktı.


Haberler.com

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 13:17
YORUM EKLE