CENTCOM: CERABLUS'TA ATEŞKES SAĞLANDI!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Sözcüsü Thomas, Cerablus'un güneyinde çatışan Türkiye ile PYD öncülüğündeki SDG'nin birbirlerine ateş etmeme konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi.

CENTCOM: CERABLUS'TA ATEŞKES SAĞLANDI!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) sözcüsü Albay John Thomas, Cerablus'un güneyinde Fırat Kalkanı Harekâtı'nda Türkiye ile PYD öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri arasında yaşanan çatışmaların sonlandırılması için tarafların mutabakata vardığını söyledi.

Thomas, "Son birkaç saatte meseleye dâhil olan bütün taraflardan birbirlerine ateş etmeyi durduracaklarına ve IŞİD tehdidine odaklanacaklarına dâir güvence aldık. Bu, en azından gelecek birkaç günü kapsayan üstünkörü bir anlaşma, sağlamlaşacağını umuyoruz" dedi. 

YPG: Ateşkes Cerablus Askeri Meclisi ile Türkiye arasında

YPG sözcüsü Polat Can ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ateşkesin Suriye Demokratik Kuvvetleri'ne bağlı Cerablus Askeri Konseyi ile Türkiye arasında sağlandığını yazdı.

Can, ateşkesin IŞİD karşıtı koalisyon arabuluculuğunda sağlandığını söyledi.

ANHA'da yer alan haberde ise, ABD’li yetkililerin devreye girmesiyle Cerablus Askeri Meclisi ile TSK arasında ateşkes sağlandığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 10:42
YORUM EKLE