Flaş! Barzani istifa etti!

Fransız haber ajansı Barzani'nin istfa ettiğini duyurdu.

Flaş! Barzani istifa etti!

Fransız haber ajansı AFP, IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin istifa ettiğini iddia etti.

 

BARZANİ'YE GÖREV UZATMA KABUL EDİLMEDİ

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, 1 Kasım'da sona erecek olan başkanlık süresinin uzatılmasını kabul etmediği bildirilmişti

Barzani'nin Başdanışmanı Hemin Hawrami, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Barzani'nin 1 Kasım itibariyle sona eren başkanlık süresinin uzatılmasını reddederek, yarın oturum yapılacak IKBY Parlamentosuna konuyla ilgili mektup gönderdiğini belirtmişti.

 

SEÇİMLER ERTELENDİ

Barzani'nin, 7 Haziran tarihinde bazı siyasi partilerle bir araya geldiği toplantı sonrası hem milletvekili hem de başkanlık seçimlerinin 1 Kasım tarihinde yapılmasına karar verilmiş, ancak IKBY Parlamentosu, geçen hafta yaptığı oturumda oy çokluğuyla her iki seçimi de 8 ay erteleme kararı almıştı.

 

ABD'YE SİTEM!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Kerkük'te meydana gelen büyük bir ihanetti" açıklamasında bulundu. Başkan Mesud Barzani, Irak ordusu ve Heşdi Şabi güçlerinin ABD'nin gözleri önünde ve onların silahlarıyla Kürdistan’a saldırdığını söyleyerek, “ABD buna neden sessiz kaldı?” diye sordu. Barzani, “Kerkük için iyi bir hazırlık yapmıştık. Maalesef 16 Ekim gecesi bu büyük ihanet gerçekleşti. 16 Ekim gecesi, peşmerge ve halkımıza zehirli bir hançer sapladılar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 20:12
YORUM EKLE