Flaş! Rus uçağı düştü!

Rusya sabah saatlerinde büyük bir şok ile uyandı. 91 yolcusu olan Rus uçağı Karadeniz üzerinde radardan kayboldu...

Flaş! Rus uçağı düştü!

Savunma Bakanlığı'na ait TU-154 tipi uçakta askeri yetkililer, Kızıl Ordusu korosu ve gazetecilerin bulunduğu belirtildi.

Rusya'da 91 kişiyi taşıyan askeri uçak Karadeniz üzerindeyken radarda gözden kayboldu. Uçağın, Soçi'den Suriye'nin Lazkiye kentine gitmekte olduğu öğrenildi.

SURİYE'YE GİDEN UÇAK DÜŞTÜ

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 91 kişiyi taşıyan TU-154 tipi uçağın düştüğü duyuruldu.

Rusya savunma bakanlığı basın departmanından yapılan açıklamada kaybolan uçakta bulunanlar Suriye'deki Rus hava üssü Hmeymim'de bulunan Rus Hava Kuvvetleri'nin yeni yılını kutlamak için giden Rusya Silahlı Kuvvetleri, sanatçılar ve çeşitli Rus basın mensuplarından oluşuyordu.

Düşen uçağın içinde Savunma Bakanlığı Kültür Dairesi Başkanı Anton Gubankov'da yer alıyordu.

KARADENİZ'DE BULUNDU

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Karadeniz'de Soçi kıyılarına 1,5 kilometre uzaklıkta uçağa ait parçalara rastlandı.

Rus resmî haber ajansı Ria Novosti'nin verdiği habere göre daha önce radardan kaybolduğu belirtilen uçağın pilotaj veya teknik arızadan dolayı düşmüş olabileceği belirtildi.

TUPOLEVTU- 154 UÇAĞI 2010'DA DÜŞMÜŞTÜ

Polonya Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyeti taşıyan Tupolev-154 tipi uçak 10 Nisan 2010 tarihinde kalkışından kısa süre sonra düşmüş ve uçakta bulunan 96 kişiden kurtulan olmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 08:31
YORUM EKLE