GÜVERCİNİ TUTUKLADILAR!

Hindistan’ın Pakistan sınırında bir güvercin yakalandı. Güvercinin ayak bileğinde Başbakan Modi’yi tehdit eden bir mektup vardı.

GÜVERCİNİ TUTUKLADILAR!

Hindistan’ın Pencap eyaletinde, ayak bileğinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi tehdit eden mektup taşıyan bir güvercin Hindistan Sınır Muhafızları tarafından yakalanarak tutuklandı.

 

‘HER ÇOCUK HİNDİSTAN’LA SAVAŞMAYA HAZIR’

Press Trust of India’nın haberine göre, Pakistan sınırında bulunan Narot Jaimal Singh Karakolu’nda görevli sınır muhafızları, ayak bileğinde bir kağıt bulunan güvercini yakaladı. Güvercinin ayağındaki kağıtta, Pakistan’ın resmi dili olan Urduca dilinde Hindistan Başbakanı’na hitaben “Modi, bizi 1971’deki aynı insanlar zannetme. Artık her çocuk Hindistan’la savaşmaya hazır” yazılı olduğu görüldü. Hint sınır muhafızları bunun üzerine, sınırın Pakistan tarafından geldiğini belirttikleri güvercini yakaladı. Polis müfettişi Ramesh Kumar, olayın araştırıldığını bildirdi.

 

SINIRIN ÖTESİNDEN GELEN MESAJLAR…

Hindistan sınır muhafızları iki gün önce de yine Pakistan sınırında, iki balona bağlanmış, aynı tehditlerin yazılı olduğu başka bir mesaj ele geçirmişti. Hint güvenlik görevlileri, geçen yıl mayıs ayında yine bir güvercini “Pakistan casusu” olduğu gerekçesiyle gözaltına almıştı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 14:14
YORUM EKLE