banner95

IŞİD Kobanî'ye bayrak dikti!

Kobani'nin doğusundaki mahallelerde bir eve IŞİD bayrağı çekildiği görüldü. Bölgedeki yerel kaynaklar ise bayrağın çekili olduğu binaya YPG güçlerince saldırı düzenlendiği öne sürüyor.

IŞİD Kobanî'ye bayrak dikti!

Reuters, Kobani'nin doğusunda Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) bayrağının dalgalandığını duyurdu. 

Ajans, bölgeden geçilen televizyon görüntüleri ve Türk bir askeri yetkiliye dayandırarak verdiği haberinde, son günlerde en şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgedeki dört katlı bir binanın tepesinde, IŞİD'e ait olduğu anlaşılan siyah renkli bayrağın görüldüğünü söyledi. 

Ajans, ismini vermek istemeyen bir Türk yetkilinin de bayrağın IŞİD'e ait olduğunu söylediğini bildirdi.

Bu arada bölgedeki yerel kaynaklara göre, bayrağın çekili olduğu binaya YPG güçlerinin saldırdığı iddia ediliyor.

MİŞTENUR'DA ATEŞ ÇEMBERİ

BBC Türkçe’ye konuşan Kobani Kantonu Adalet Divanı Sorumlusu Ferhan Heci İsa da Kobani’de çatışmaların sürdüğünü söyledi. Miştenur tepesinin IŞİD’e geçtiğini söyleyen İsa, ağır silaha ihtiyaçları olduğunu belirtti.

BBC’ye son durumu aktaran Kobani Kantonu Adalet Divanı Sorumlusu Ferhan Heci İsa şöyle konuştu: “Dün akşamIŞİD’in bomba yüklü bir kamyonu YPG tarafından imha edildi. Kaybımız ve yaralımız var. Ama çok sayıde IŞİD üyesini öldürdük.”
Miştenur tepesinde geri çekildiklerini ve IŞİD’in tepeyi ele geçirdiğini belirten İsa, doğu cephesindeyse YGP ve IŞİD’in neredeyse iç içe olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER