Kayıp Malezya uçağından haber var!

227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolan Malezya uçağını arama çalışmaları devam ederken, deniz altından yeni sinyaller alınmaya başlandı

Kayıp Malezya uçağından haber var!

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile geçen ay ortadan kaybolan Malezya Hava Yolları uçağını Güney Hint Okyanus'unda arama çalışmaları sırasında deniz altından yeni sinyal alındığı bildirildi.

YENİ BİR SİNYAL ALINDI

Avustralya liderliğinde yapılan arama çalışmalarına başkanlık eden Avustralya Hava Kuvvetleri eski komutanı Angus Houston, Avustralya gemisi "Okyanus Kalkanı"nın daha önce sinyal aldığı bölgede P3 Orion uçağı tarafından yeni bir sinyal alındığını duyurdu.

ANALİZ ETMEK GEREKİYOR

Houston, alınan sinyalin analiz edilmesine ihtiyaç duyduklarını, sinyalin insan yapısı bir aletten gelebileceğini söyledi. Avustralya'nın "Okyanus Kalkanı" isimli gemisinin deniz dibinde kayıp uçağa ait olma ihtimali bulunan sinyaller alması üzerine arama alanı önce 75 bin kilometrekareye, sinyallerin devam etmesinin ardından 58 bin kilometrekareye daraltıldı. Son sinyallerle beraber arama sahası 40 bin kilometrekareye indirildi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Arama çalışmaları Batı Avustralya'nın Perth kentinin 2280 kilometre kuzeybatısında devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER