banner211

Myanmar'da Müslüman çocukları katlettiler

Myanmar'da Budistlerin Müslümanlara yönelik katliamı yeniden başladı.

Myanmar'da Müslüman çocukları katlettiler

Myanmar'da Müslümanlara yönelik olarak 2012 yılının haziran ayında başlayan yüzlerce kişinin ölümü; yüz binlerce kişinin de mülteci durumuna düşmesi ile sonuçlanan katliamlar yeniden alevlendi.

ÇOCUKLARI BİLE İNFAZ ETTİLER

Türkiye gazetesinin haberine göre, Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Meikhtila kasabasında 4 gün önce 5 caminin ateşe verilmesi ve 32 kişinin ölümüne sebep olan olayların hemen akabinde Budistmilitanlar, şiddetin dozunu artırdı. Meikhtila'ya 64 kilometremesafedeki Yamethin'de 1 cami ve 50 evin bazı gruplar tarafından ateşeverildiğini duyuran Myanmar devlet televizyonu, ayrıca Naypyitaw bölgesindeki Lewei'de 1 cami ve çok sayıda binanında yakıldığını açıkladı. Ülkenin birçok bölgesinde eş zamanlı olaraksüren saldırılar sırasında Müslümanlara karşı vahşice bir tutumsergileyen Budistler, çocukları bile insafsızca katlederek infaz ediyor.

KAN DONDURAN GÖRÜNTÜLER

Bölgeden dünyaya yansıyan fotoğraflarda evleri ateşe verilen, sokak ortasında yakılan, araçların arkasına bağlanarak sürüklenen Müslümanların görüntüleri adeta kan donduruyor. Myanmar yönetimi, daha önce Türkiye ile ABD'nin de aralarında olduğu birçok ülkeye bölgedeki çatışmaları sona erdirme sözü vermişti. Yönetim ayrıca, en kısa sürede Müslümanların haklarını verecek; topraklarından koparılan insanların evlerine geri dönmesini sağlayacak, demokratik hakları iade edecekti. Ancak gelen haberler Myanmar yönetiminin sözünün tutmadığı gibi olayları engellemekte de yetersiz kaldığını gösterdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2013, 18:12
YORUM EKLE

banner201