banner211

AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF yaz okulu sınav sonuçları bugün mü açıklanacak?

Açıköğretim Fakültesi yaz okulu online sınavları 9 Eylül saat 23.59'da sona erdi. Sınav biter bitmez tüm adaylar sonuçlara odaklandı. AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu dillerden düşmezken sürekli olarak www.anadolu.edu.tr/acikogretim sitesi kontrol ediliyor. İşte detaylar...

AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF yaz okulu sınav sonuçları bugün mü açıklanacak?

Alttan dersi olan açık öğretim öğrencileri yaz okulu sınavlarına kayıt yaptırıp 9 Eylül saat 23.59'a kadar sınava girdiler. Mezun olmak için heyecanlanan binlerce öğrenci sınav sonuçlarını öğrenmek isteyip AÖF sonuçları açıklandı mı? AÖF yaz okulu sınav sonuçları bugün mü açıklanacak? Sorularını yöneltiyor.

AÖF YAZ OKULU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF yaz okulu online sonuç tarihi hakkında üniversiteden yapılmış bir açıklama yok. Bir önceki sınavın sonuçları 2 gün sonra açıklanmıştı. Bu süre baz alındığında sonuçların en geç 11 Eylül'de açıklanması bekleniyor.

YAZ OKULUNA KİMLER GİREBİLİR?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarıyıl fark etmeksizin tüm Açık öğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.

2- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.

3- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.

4- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

HÜRRİYET

YORUM EKLE