Atama sonuçları açıklandı... Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları ÖSYM'de!

ÖSYM, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçlarını erişime açtı. KPSS 2019 / 4 puanı ile tercih işlemlerini gerçekleştiren adayların merakla beklediği sonuçlar açıklandı. Yaklaşık 140 bin adayın tercih yaptığı personel alımı sürecinde ortaöğretimden 2.243, ön lisanstan 2.592, lisanstan ise 7.165 kişi yerleşti.

Atama sonuçları açıklandı... Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları ÖSYM'de!

KPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı'nda sözleşmeli personel olarak görev alacak kişiler belli oldu. Binlerce adayın merakla beklediği sonuçlara ilişkin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nedn son dakika açıklaması geldi...


KPSS SAĞLIK BAKANLIĞI TERCİH SONUÇLARI BELLİ OLDU


ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle; KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.


SAĞLIK BAKANLIĞI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

YERLEŞTİRME SONUÇLARI SONRASINDA TABAN VE TAVAN PUANLAR 


Kurumun sonuçları erişime açmasıyla birlikte yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler de ortaya çıktı. Lisans, ön lisans ve orta öğretim adaylarının taban ve tavan puanları açıklanırken ortaöğretimden 2.243, ön lisanstan 2.592, lisanstan ise 7.165 kişi yerleşti.


TABAN VE TAVAN PUANLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER