Bahçeşehir Koleji’nden eğitimde ‘ortak dil’ hazırlığı

Türkiye’nin ve Van’ın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Bahçeşehir Koleji öncülüklerde ilk olmaya devam ediyor. Hem ülke genelinde hem de Van’da öğrencilerle ilgili gerek eğitime yönelik gerekse de sosyal hayata yönelik çalışmaları ile dikkat çeken Bahçehir Koleji şimdi de tüm öğretmenlerinin eğitimde aynı dili kullanması için bir çalışmanın startını verdi.

Bahçeşehir Koleji’nden eğitimde ‘ortak dil’ hazırlığı

Bahçeşehir Koleji, eğitimde kaliteyi artırma anlamında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek tüm öğretmenlerini hizmet içi eğitim kampına aldı. Çalışmaları ile sürekli eğitimde öncü projelere imza atan Kolej, tüm öğretmenlerin aynı dili kullanmaları için bir çalışma başlattı. Kolej tarafından yapılan açıklamada, dünyada gelişen yenilikleri takip etmek ve paralel hizmet anlayışı sunup bunları kolejleri taşımaları için hizmet için eğitim programları uygulandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, “Van Bahçeşehir Koleji öğretmenleri Haziran ayı itibari ile bu eğitimlere başladılar. Daha önce İstanbul Genel Merkez’de verilen bu eğitimler şube sayılarının artmasıyla bölgelerde verilmeye başlandı. İlk olarak Van ve Diyarbakır Bahçeşehir Kolej’leri İngilizce öğretmenleri Van Bahçeşehir Kolej’inde, İstanbul Genel Merkezden gelen eğitmenlerle 8 gün süren ‘Selta’ eğitimini aldılar. Bahçeşehir Kolejlerinin en güçlü ayağı olan Kişiye Özgü Öğretim Modeli (K.Ö.Ö.M.) eğitimi almak üzere 15 öğretmen 23 Ağustos’ta Batman Bahçeşehir Kolejinde olacak.”

ATLIHAN: ÖĞRETMENLERİMİZ GELİŞEN DÜNYAYA ENTEGRE OLUYOR

Öte yandan okul müdürü Murat Atlıhan ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Anaokullarımızda da paralel  hizmet anlayışının sunulması için, tüm ana okul öğretmelerimiz 29 Ağustos’ta Diyarbakır’da, Diyarbakır Bahçeşehir Koleji öğretmenleriyle birlikte hizmet içi eğitime alınacaklardır. Bu eğitimler öğretmenlerimizin ortak dil kullanmalarını, gelişen dünyaya entegre olmalarını, sürekli kendilerini yenilemelerini ve okulumuzu her yıl biraz daha ileriye taşımalarını sağlamaktadır” dedi.


Erdal ERBAŞ   

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER