Geleceğin gazetecileri Van’da yetişiyor!

Yapı Kredi ve TGEV Vanlı çocuklara ‘ufuk’ açtı…

Geleceğin gazetecileri Van’da yetişiyor!

Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile 8 yıldır sürdürülen “Okuyorum Oynuyorum” eğitim programının bu yılki projesi “Renkli Kalemler” Gazetesi için usta kalemler, 16 Nisan’da çocuklarla TEGV Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda ikinci kez buluştu.

Yapı Kredi ile TEGV’in ortaklaşa yürüttüğü ‘Renkli Kalemler’ projesi kapsamında Türkiye’nin önde gelen isimleri Vanlı öğrenciler ile buluştu. TGEV Van Feyyaz Tokar eğitim parkında medyanın usta isimlerinin koçluğunda ‘gazetecilik’ mesleği üzerine eğitimler alan Vanlı çocuklar birbirinden önemli isim ile buluştu.

RENKLİ KALEMLER İLE KALEMLERİ GÜÇLENİYOR…

Yapı Kredi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile 8 yıldır sürdürülen “Okuyorum Oynuyorum” eğitim programının bu yılki projesi “Renkli Kalemler” Gazetesi için usta kalemler, 16 Nisan’da çocuklarla TEGV Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda ikinci kez buluştu. “Renkli Kalemler” projesi ile Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan TEGV Eğitim Parklarındaki ilköğretim çağındaki çocuklar medyanın değerli isimlerinin koçluğunda gazete çıkarıyor. Bu sayede yeteneklerini keşfeden, kalemlerini geliştiren çocuklar analitik düşünme yetilerini de daha üst noktalara taşıyorlar.

5N1K’YI ÖĞRENİP GAZETECİLİĞE ADIM ATTILAR…

Toplam sekiz haftalık bir hazırlık sürecini içeren projeye koçluklarıyla destek veren Günseli Özen Ocakoğlu ve Nermin Bezmen de bu kapsamda TEGV’in Van’da bulunan Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda çocuklarla ikinci kez bir araya geldi. Eğitimlerle haber yazılırken hangi kurallara dikkat edilmesi gerektiği ve 5N1K gibi gazeteciliğin temel prensipleri konularında bilgilendirilen çocuklar, gazeteci koçlarına büyük bir heyecanla o güne kadar yaptıkları çalışmaları anlattılar. Bezmen ve Ocakoğlu’na ayrıca akıllarında kalan soruları soran ve gazete için hazırladıkları haberler hakkında bilgi veren çocuklar, fotoğraf çekimi ve kullanımı ile ilgili de usta gazetecilerden ders alma fırsatını buldu.


Önder ALTINAL - Şehrivan

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2014, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER