Model uçak kursu başladı

Türk Hava Kurumu (THK) Van Şubesi tarafından ‘2014 Yılı Ücretsiz Model Uçak’ kursları, 25 öğrencinin katılımıyla başladı.

Model uçak kursu başladı

THK Van Şubesi ile Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen kurs, Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nden 25 öğrencinin katılımıyla Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’nde verilmeye başlandı. Model Uçak Rehber Öğretmeni İlhan Gezgen tarafından verilen ve 3 gün sürecek kursun sonunda başarılı olan öğrencilere sertifika verileceği belirtildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan THK Van Şube Başkanı Vahdettin Dicle. her yıl Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’yle yürüttükleri model uçak kurslarına ilginin çok üst düzeyde olduğunu belirterek, “Kurum olarak amacımız gençliğe havacılık sevgisini benimsetmektir. Havacılığın temelinde model uçak kursu yatmaktadır. THK Genel Başkanlığı olarak 5 yılda 312 bin 208 kişiye ücretsiz havacılık eğitimi verilmiştir. THK’nın 89. kuruluş yıldönümü nedeniyle Genel Başkanımız Sayın Osman Yıldırım, Türkiye genelinde ücretsiz 70 bin kursiyer olarak belirlemiştir, kursiyerlerin model uçak eğitimine gösterdiği rağbet dikkat çekicidir. İlimizde şu anda Özalp ilçemizdeki Tepedan Ortaokulu’nda ve Erciş Mevlana Ortaokulu’nda da kurslarımız devam etmektedir. Bu kurslarımızın tamamı ücretsizdir. Kurum olarak halktan aldığımızı halkımız için havacılığa harcıyoruz. Kurduğumuz bu üniversite dünya havacılığında daha ileriye gitmemize vesile olacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER