Öğretmen hakaretten tutuklandı

Van’da görev yapan lise öğretmenine şok! Sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği belirlenen öğretmen Sömestr tatilinde gittiği Hayat’da gözaltına alınarak tutuklandı.

Öğretmen hakaretten tutuklandı

Van’da bir lisede görevli öğretmen, sosyal medyada Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği ve terör örgütünün propagandasını yaptığı gerekçesiyle memleketi Hatay’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Edinilen bilgilere göre; Van’ın Edremit ilçesinde bir lisede görevli coğrafya öğretmeni Yavuz S. (33), kendisine ait sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği ve terör örgütünün propagandasını yaptığı gerekçesiyle, sömestr tatili için geldiği memleketi Hatay’ın İskenderun ilçesinde gözaltına alındı. Bugün sabah saatlerinde İskenderun Adliyesi’nde mahkemeye çıkan coğrafya öğretmeni Yavuz S., sosyal medyada Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği ve terör örgütünün propagandasını yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak İskenderun M Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

 

Kısa bir süre önce nişanlanan ve 2016 yılının Temmuz ayına düğün tarihi aldığı öğrenilen Yavuz S.’nin savunmasında, sosyal medya hesabını bir süre önce çaldırdığını ve paylaşımların kendisi tarafından yapılmadığını söylediği öğrenildi. 
Tunceli nüfusuna kayıtlı olan Yavuz S.’nin atamasının bu yıl gerçekleştiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 11:42
YORUM EKLE