ÖSYM'den flaş değişiklik! LYS sınavında klasik soru dönemi!

ÖSYM LYS sınavında düzenlemeye gittiğini açıkladı. Artık LYS'lerde kısa cevaplı sorular yer alacak.

ÖSYM'den flaş değişiklik! LYS sınavında klasik soru dönemi!

ÖSYM'den LYS açıklaması yapıldı. 

İşte ÖSYM'den yapılan açıklama; LYS'lerde kısa cevaplı sorular yer alacak. Öğretmenlik programlarının tamamı ve İlahiyat programı, ÖSYM ile öğrenci alacak. ÖSYM açıkuçlu sınav sorularını internet sitesinde yayınlayacak.

2017 ÖSYS DEĞİŞİKLİKLERİ

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar, ön lisans programlarına ek puanları ile yerleştirileceklerdir. Adaylar, saat 10.00’da başlayan sınavlarda saat 09.45’ten sonra; saat 14.30’da başlayan sınavlarda saat 14.15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. LYS'lerde kısa cevaplı sorular yer alacaktır. / LYS-1’de (Matematik Sınavı) Matematik Testi yer alacaktır. / Açıköğretim önlisans/lisans programlarına da puan türü konulmuş olup puan türü programın örgün programdaki puan türü ile aynıdır. / Öğretmenlik programlarında baraj puan 240 bin olarak belirlenmiştir. / Öğretmenlik programlarının tamamı ve İlahiyat programı LYS ile öğrenci alacaktır.

 

4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRMEYECEK!

Yabancı Dil testinde (LYS-5) ise 3 soru,"kısa cevaplı" sorulardan oluşacak. Kısa cevaplı soruların değerlendirilmesinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 21:27
YORUM EKLE