banner166

Sömestr'da ödev yasağına uymayan öğretmen yandı!

Milli Eğitim Bakan Nabi Avcı, sömestr tatilinde ödev yasağı olmasına rağmen öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapan çocukları görünce soruşturma talimatı verdi...

Sömestr'da ödev yasağına uymayan öğretmen yandı!

Sömestr tatilinde öğretmenlerin öğrencilere ödev vermesi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yasaklanmıştı. Bu yasaklara rağmen öğrencilerine ödev veren öğretmenler ise adli soruşturmayla yüzyüze gelecek.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tatilde ödev verilmemesi ile ilgili açıklamalar yapmış, geçtiğimiz haftalarda tatilde ödev konusu gündeme oturmuştu. Konu ile ilgili, yani sömestr tatilinde öğrenciye ödev verilmemesi konusunda bakanlık da genelge yayınlamıştı. mebpersonel'in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı müsteşar yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, resmi twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada bakan Avcı'nın ödev yapan çocukları gördüğünü ve soruşturma için Ankara İl Milli Eğitim Müdürüne talimat verdiğini paylaştı.

Bilgili, şu ifadelere yer verdi:

Tatilde ödevci okullar Nabi Avcı'ya yakalandı.Yemek için gittiği restoranın oyun alanında Atlı karınca üzerinde ödev yapan çocukları gördü,ödev yapmaktan şikayet ettiler.Bakan Ankara il Müdürünü arayarak soruşturma talimatı verdi.
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Sömestir tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracağız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 15:09
YORUM EKLE