TEOG sorunsuz tamamlandı

Van’da 24 bin 792 öğrencinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nın ikinci dönem ortak sınavları sona erdi.

TEOG sorunsuz tamamlandı

TEOG Sınavı’nda pazartesi günü yapılan Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları ile bugünkü Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı dil sınavlarının gerçekleştirilmesi ile sona erdi. Sabah saat 09.00’da başlayan ve her sınavın 40 dakika sürdüğü TEOG sınavlarında, öğrencilere her ortak sınav arasında 30 dakika ara verildi. Öğrencilerin kendi okulunda sınava girdiğini ifade eden Van Milli Eğitim Müdürü Kırekin, “Öğrencilerimizin sınav stresi yaşamaması için ortam değiştirmemeleri amacıyla kendi okullarında sınava girdiler. Ortak sınavların güvenirliği için her okulla bir il temsilcisi komisyon görevlendirilmesinin yanı sıra gözetmen olarak seçilen öğretmenlerimizin de aynı okulun ve aynı branş ders öğretmeni olmamasına özen gösterilerek görevlendirmeler titizlikle yapıldı” dedi.

Öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve okulda sınavların yapıldığı sınıf ortamlarını görmek amacıyla sınavlar başlamadan sınıflara ziyaret gerçekleştiren Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, “İlimizde ortak sınavlar 296 merkezde gerçekleştirildi. Ziyaret ettiğimiz okullardaki çocuklarımızın sınav stresini yaşamamaları ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları bizi mutlu etti. Tüm idareci ve öğretmenlerimize, öğrencilerimiz için gösterdikleri fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Milli Eğitim Bakanlığı 8. sınıflar Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’na katılamayanlar için mazeret sınavlarının 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacağı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 13:21
YORUM EKLE