TEOG tercihleri e-okulda devam ediyor!

TEO 2016 YEP sonuçlarının belli olmasıyla birlikte tercih işlemleri başladı. 25 Temmuz'a kadar devam edecek olan tercih işlemlerinde öğrenciler ve veliler nelere dikkat etmeli? İşte detaylar...

TEOG tercihleri e-okulda devam ediyor!

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) tercih işlemleri devam ediyor. Sonuçların açıklanmasının ardından 15 Temmuz’da başlayan TEOG tercihleri 25 Temmuz’a kadar devam edecek.

1 milyon 200 bin aday için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında öğrenci alan devlet liselerine tercih işlemleri e- okul aracılığıyla 25 Temmuz saat 17.00’ye kadar yapılacak.

Öğrenciler, en fazla 25 okul tercihinde bulunabilecek. Liste oluşturulurken okulların tercih kodları, öğrencinin yüzdelik dilimi, okulların kontenjan tablolarındaki yüzdelik dilimi, yerleştirmeye esas puanın dikkate alınması ve özellikle okulların kontenjan durumları ve tanıtım bilgilerinin incelemesi gerekecek.

 

TEOG TERCİHLERİ NASIL YAPILIR E-OKUL GİRİŞ

8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir. Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul ile imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ortaokul ile imam hatip ortaokulu müdürlüklerine onaylatılacaktır.

 

 

25 OKULU TERCİH EDEBİLECEKLER!

Öğrenciler yerleştirmede 25 okula kadar tercihte bulunabilecekler. Tercih işlemleri, //www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, öğrenci velisi tarafından 15-25 Temmuz 2016 (en geç saat 17:00’ye kadar) tarihleri arasında yapılacak.

Elektronik ortamda onaylanan “Yerleştirme Tercih Ön Çalışma Formu” nun çıktısı alınarak okul müdürlüğü ile veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı veliye verilecektir.

 

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

YEP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları, 08 Ağustos 2016 tarihinde //www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir. Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 11:53
YORUM EKLE