banner211

Üniversiteler ikinci dönem açılıyor mu? YÖK açıkladı!

Türkiye'de vaka sayıların düşmesi ve aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte gözler okullar ve üniversiteler ile ilgili karara çevrildi. Herkesin merak ettiği o soruya YÖK'ten cevap geldi...

Üniversiteler ikinci dönem açılıyor mu? YÖK açıkladı!

Üniversitelerin açılma tarihi, milyonlarca 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite eğitimi alan öğrencilerin gündeminde ilk sırada yer alıyor. Aşılama çalışmalarına başlanacak olması ve alınan tedbirlerin sonuçlarının gözle görülebilir bir şekil almasının ardından eğitim öğretime en azından kademeli olarak dönülmesi için yetkililer tarafından yapılan açıklamalar öğrenciler tarafından takip ediliyor. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan öğrencileri heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

Üniversitelerin alt yapı ve kapasite değerlendirmesi yapması gerektiğini vurgulayan İlhan 15 Şubat sonrası ikinci dönem başladığında bu durumun masaya yatırılacağı üzerinde durdu. Peki üniversiteler bahar döneminde açılacak mı? İşte üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili yapılan kritik açıklama!

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan yapılan aşı çalışmalarını vurgu yaparak Bakanlığın değerlendirme yapacağını belirtti.

İkinci dönem için her fakülte ve üniversite kendi alt yapısı ve kapasitesinde değerlendirme yapması gerektiğini belirten İlhan “Yine üniversitelerde uzaktan eğitime geçebilirler, yüz yüze eğitime geçebilirler, kısmi olarak yüz yüze eğitime geçebilirler. Süreyi biraz uzatarak yaz döneminde de eğitime devam edebilirler. Yeter ki risk azalsın.” dedi. Üniversite öğrencilerinin okullarını çok özlediğini belirten İlhan biraz daha sabırlı olmak gerektiğinin altını çizerek “ Her üniversite kendi imkanları kendi eğitim koşulları kendi fakültesinin gerekleri doğrultusunda uzaktan eğitime ya da yüz yüze eğitime karar verecektir” dedi.

REKTÖRDEN KRİTİK AKADEMİK TAKVİM AÇIKLAMASI!

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. İbrahim Özcoşar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Pazartesi günü ilgili kurullarla konuşarak, resmileştirdikleri karar ile yüz yüze eğitim şartlarının oluşacağını umarak  akademik takvimlerini ileri aldıklarını açıkladı. Mardin Artuklu üniversitesinde bahar dönemi 15 Mart’ta başlayacak.

YORUM EKLE

banner201