Van'dan Viyana'ya staj!

Pakistan Türkiye Dostluğu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Ekibince 2019 yılında hazırlanan “Video Kurgu ve Montajında Görsel Kaliteyi Artırma Yöntemleri ve Uygulamaları Stajı ” başlıklı proje, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hibeye değer bulunmuştur.

Van'dan Viyana'ya staj!

Pakistan Türkiye Dostluğu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Ekibince 2019 yılında hazırlanan “Video Kurgu ve Montajında Görsel Kaliteyi Artırma Yöntemleri ve Uygulamaları Stajı ” başlıklı proje, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hibeye değer bulunmuştur. Böylece 2020’ nin Ocak ayında proje kapsamında 10 Radyo-Tv Alanı öğrencisi Avrupa’ da staj yapmaya hak kazanmıştır. Hareketlilik Avusturya’ nın başkenti Viyana’ ya ve Macaristan’ ın başkenti Budapeşte’ ye olacak şekilde gerçekleşecektir.

Okul Müdürü ve Proje Sorumlusu Fuat TUR, bu projenin sadece okul ve Radyo- Tv Alanı için değil Van şehrinin yurt dışında tanıtımı için de bir fırsat olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini söyledi. Radyo- Tv Alan Şefi ve Proje İrtibat Sorumlusu Murat SALGAR ise öğrencilerin Avrupa’ daki Video Kurgu ve Görsel Efekt uygulamalarını yerinde görüp öğrenerek mesleki anlamda gelişeceklerini, öğrendiklerini paydaşlarına aktaracaklarını böylece orta vadede Van’ daki medya- prodüksiyon sektörünün de bu durumdan olumlu yönde etkileneceğini düşündüğünü belirtti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE