Van'a 50 bin kitap

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bir TIR'a yüklenerek gönderilen 50 bin kitap, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Van'a 50 bin kitap


İBB Boğaziçi Yönetim A.Ş., Van'daki öğrencilere destek olmak amacıyla "Çocuklarımız için 50 bin kitap dağıtıyoruz" kampanyası kapsamında 70 bin konutlu 69 siteden topladığı 50 bin kitabı, TIR'la kente gönderdi. TIR'ı karşılayan Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul'daki belediyelerin depremin ardından kendilerini yalnız bırakmayarak, yurtlar, okullar inşa ettiğini söyledi.
Van'da eğitim kalitesinin artırılması için "Van Okuyor", "Van'da okuma günleri" gibi çalışmalar yaptıklarını anımsatan Kına, kendilerine gönderilen 50 bin kitabın bu çalışmalara büyük katkı sağlayacağını ifade etti.
Boğaziçi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Aydın Kartal ise, insanların hissi duygularla gönderdiği kitapları Van'a getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, kitapların; geleceğin aydınlık Türkiye'sine katkı sunmasını diledi.
Karşılamada Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, öğretmenler ve öğrenciler de bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 12:53
YORUM EKLE