Van’da YGS heyecanı

Van’da, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) gerçekleşti. Sınava giren öğrencilerin kiminin çok heyecanlı kiminin de rahat olduğu görüldü.

Van’da YGS heyecanı

Öğrencilerle birlikte YGS'ye gelen veliler de en az çocukları kadar heyecanlıydı. Okul bahçesini dolduran velilerden kimi Kur’an-ı Kerim okurken, kimi dualar etti, kimi de gözyaşlarını tutamadı. Van Hüsrevpaşa İlkokulu’nda sınava giren öğrencilerden Makbule Kaya, sınava çok çalıştığını belirterek, “Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umarım iyi bir şeyler yaparız. Hayırlısı neyse o olsun” dedi.

Hakan Özgür adlı öğrenci de, ilk defa sınava gireceğini ifade ederek, “Çok çalıştım. Şu anda heyecanım dorukta. İnşallah kazanırım diye düşünüyorum. Allah tüm Müslüman kardeşlerime ve bana da yardım eder inşallah” ifadelerini kullandı. Kızına moral olması açısından yanında gelen ve sınav öncesinde Kur’an okuyarak tüm öğrencilere dua eden Leyla Nergis adlı veli ise, “Kızımın iyi bir yere gitmesini istiyorum. İnşallah hepsi beraber başarılı öğrenciler olur ve iyi bir yere giderler” şeklinde konuştu. Okul Müdürü'nün kısa bir bilgilendirme konuşmalarının ardından öğrenciler, sınava alındı. Saat 10.00 da başlayan YGS sınavı, 12.40’ta sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER