VANFOD'dan tanıtım gezileri

Van Fotoğrafçılar Derneği (VANFOD), düzenlediği gezilerle hem kentin tarihi ve turistik değerlerini tanıtıyor hem de çektikleri fotoğraflarla gördükleri güzellikleri daha fazla insana ulaştırıyor.

VANFOD'dan tanıtım gezileri

 Açıklamalarda bulunan VANFOD Başkanı Tayfun Çiftçi, her hafta Van’ın bir bölgesine gezi düzenlediklerini söyledi. Çiftçi, “Bu hafta da Abalı Kayak Tesisleri’ni ziyaret ettik. Değişik meslek örgütlerinden bulunan üyelerimizle birlikte ilk olarak eşsiz görüntüye sahip Van Gölü’nün kıyısında kahvaltı yaparak güne başladık. Ardından Gevaş ilçesine bağlı Abalı köyünde bulunan Abalı Kayak Tesisleri’ne geçti. Burada üyelerimizle birlikte hem kayak yaptık hem de bol bol fotoğraf çekti. Bu gezimizde de hem Abalı Kayak Merkezi’ni tanıttık hem de güzel vakit geçirdik. Dernek olarak amacımız Van’ın değerlerine sahip çıkarak, tarihi ve doğal güzellikleri daha çok insan kitlesine ulaştırmaktır. Bu bağlamda ulusal ve uluslar arası birçok proje yürütüyoruz. Kentin güzelliklerini fotoğraf yardımı ile gözler önüne sermek için her hafta sonu düzenli olarak gezi düzenliyoruz. Bitirdiğimiz ve hala devam etmekte olan sayısız fotoğraf projelerimiz mevcut. Kurslar, seminerler ve sergiler düzenlemeye devam ediyoruz. Mutluluğumuzu fotoğraf paylaşarak çoğaltıyoruz” dedi.

 Abalı Kayak Merkezi’nin ardından Abalı köyüne geçen VANFOD üyeleri, burada da köy yaşamını fotoğrafladıktan sonra tekrar Van Gölü’nün kıyısında yaptıkları pikniğin ardından gezilerini tamamladılar. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 13:20
YORUM EKLE