banner211

DAKA güçlü girişimcilik mali destek programını tanıttı

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), 2014 yılı "Güçlü Girişimcilik Mali Destek Programı" kapsamında Bitlis'te bilgilendirme toplantısı düzenledi.

DAKA güçlü girişimcilik mali destek programını tanıttı

İl Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci, 30 Aralık'ta açıkladıkları 2014 yılı "Güçlü Girişimcilik Mali Destek Programı"nın bilgilendirme toplantılarına devam ettiklerini söyledi. TRB-2 bölgesinde yer alan Van, Muş, Bitlis, Hakkari illerini kapsayacak olan 2014 yılı MDP'nin bu yıl ki kaynağı 20 milyon lira olarak açıklandığını anımsatan Demirci, "Bu yıl ilan ettiğimiz güçlü girişimcilik mali destek programını önceki yıllardan önemli farklılıklar taşıyor. Öncelikle bütçeyle ilgili farklılıklar oldu. Daha nitelikli ve stratejik yatırımların bölgeye kazandırılması için hibe üst sınırını 2 milyona kadar çıkardık. Alt sınırsa 200 bin lira olarak kaldı. MDP'den aslında eş finansmanla yaklaşık 60 milyonluk yatırım bekliyoruz. Yani 60 milyonun üzerinde bir yatırımı bölgeye kazandırmayı bekliyoruz" dedi.

Programın Yönetim Birimi Başkanı Bade Altunel ise, programın amacı, öncelikleri, uygun proje konuları ve başvuru şekilleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 00:06
YORUM EKLE

banner201