banner186

DAKA'dan Van'a cansuyu! Her projeye 95 bin TL destek!

Verdiği desteklerle Van'a önemli yatırımların ve çalışmaların destekçisi olan DAKA, açıkladığı son doğrudan faaliyet desteği programıyla heyecan yarattı.

DAKA'dan Van'a cansuyu! Her projeye 95 bin TL destek!

ŞEHRİVAN - DAKA, Van'ın ekonomik olarak sıkıntılı günlerden geçtiği bir dönemde kentteki yatırımcılara, kurum ve kuruluşlara önemli düzeyde destekler vermeye devam ediyor.

Van'daki önemli yatırımların altında imzası bulunan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nı ilan etti. Programda Van'a oldukça iyi bir destek bulunuyor.

 

HER PROJE İÇİN 95 BİN TL DESTEK!

Amacı, Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinde sosyo-ekonomik gelişmeyi hızlandırabilecek önemli fırsatların değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişme önündeki darboğazların giderilmesine yönelik tedbirleri ve araştırma faaliyetleri ile bu illerdeki yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sağlayacak stratejik eylem ve faaliyetlerin desteklenmesi olan programda, başarılı projelere azami 95.000 TL tutarında mali destek sağlanıyor.

 

HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK?

Program öncelikli olarak kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmaları, yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmaları, büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesi ve yönlendirilmesine katkı sağlanması gibi faaliyetlere hizmet etmeyi amaçlıyor.

 

KİMLER FAYDALANABİLECEK

Bu desteğe sadece yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurum/kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvuru yapabiliyor. Programla ilgili detaylı bilgiye DAKA internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 18:58
YORUM EKLE