Dolarda hareketli anlar yaşanıyor! İşte son durum

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından saat 09.35 itibarıyla 6,15 seviyesinden alıcı buluyor. Aynı dakikalarda euro 6,90 'dan sterlin ise 8,03'den işlem görüyor.

Dolarda hareketli anlar yaşanıyor! İşte son durum

Dün en yüksek 6,19'u gören dolar/TL, günü bir önceki kapanışın yüzde 1,15 üzerinde 6,15'ten tamamladı. Dolar/TL, bugüne de yükselişle başlamasının ardından saat 09.35 itibarıyla yüzde 0,1 artışla 6,15 seviyesinden işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda euro/TL yüzde 0,2 yükselişle 6,90'dan, sterlin/TL yatay seyirle 8,03'den alıcı buluyor.

PİYASALAR ABD-ÇİN GÖRÜŞMELERİNE ODAKLANDI

Küresel piyasalar ticaret savaşı endişeleri ile negatif seyrederken, ABD ve Çinli yetkililer arasında yarından itibaren hareketlenecek müzakereler yatırımcıların odağında yer alıyor. Analistler, ticaret savaşı endişelerinin yatırımcıların risk iştahını azalttığını ve buna bağlı olarak gelişmiş ülke tahvillerine talebin arttığını, gelişmekte olan ülke varlıklarının ise satış baskısı altında kaldığını ifade etti.

DOLARDA 6,22 DİRENÇ KONUMUNDA

Yurt içinde, bugün Hazine nakit bütçe dengesi, yurt dışında ise İngiltere'de konut fiyatları ve ABD Merkez Bankası yetkililerinin konuşmalarının takip edileceğini kaydeden analistler, dolar/TL'de 6,22'nin direnç olarak öne çıktığını söyledi.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER