Kırmızı ete de zam geliyor!

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Başkanı Ahmet Yücesan kırmızı ete zam istediklerini ve maliyetlerinin arttığını belirterek, kırmızı ete yüzde 20 zam yapılacağını duyurdu. Elektrikten sonra bir zamda kırmızı ete geliyor.

Kırmızı ete de zam geliyor!

Nedeni maliyetin yükselmesi; bu zamana kadar zam yapılmamasının sebebi de tüketimin düşmesi.

Yüzde 20'lik bir zamdan sonra yakında kırmızı ete yapılacak olan zammı Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği (ETBİR) Başkanı Ahmet Yücesan açıkladı.

Konuyla ilgili Yücesan, ‘'Son bir senede maliyetlerimiz yüzde 50 yükseldi. Tüketim yüzde 40 oranında daralma gösterirken, yüzde 20 zam yapmayı istiyoruz. Ancak iç piyasada tüketim düştüğü için kimse fiyatları yükseltemiyor.'' İfadelerini kullandı.

Yapılacak olan zammın şu anlık bekletildiğini ifade eden ETBİR Başkanı Ahmet Yücesan, kırmızı etin balığın alternatifi olarak görüldüğünü, balık sezonunun bitmesinden sonra kırmızı ete olan isteğin artmasıyla zam yapılacağını vurguladı.

Yücesan sözlerini şöyle sürdürdü:

‘'Et ile yeni üretim yapılmıyor. Satışlar stoklar üzerinden yürümeyi sürdürüyor. TÜİK'in açıkladığı veriler de eksiklik var. Maliyetlerimiz sürekli yükseliyor.''

YORUM EKLE