KOSGEB'in faizsiz 50 binlik kredi ödemesi başlıyor!

KOSGEB'in Türkiye'de yalnızca 15 bin esnafın faydalanabileceği şekilde erişime açtığı 50 bin liralık faizsiz kredi desteğine 300 bine yakın esnaf başvurdu. Kısa sürede büyük ilginin gösterildiği kredi ödemeleri için beklenen gün geldi çattı.

KOSGEB'in faizsiz 50 binlik kredi ödemesi başlıyor!

KOSGEB tarafından esnafa can suyu olarak sağlanan 50 bin liralık faizsiz kredi ödemelerinde beklenen gün geldi çattı. Van'da da 3 bin civarında esnafın başvurduğu o krediler ile ilgili ödemeler de bu hafta başlıyor.

KOSGEB'in Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmelere (KOBİ) sağlanan 50 bin liralık faizsiz kredi başvuruları 21 Aralık Çarşamba günü itibari ile sona ermişti. Geçtiğimiz günlerde ise bu kredilerin yılbaşına kadar ödeneceği açıklanmıştı.

Faizsiz, 12 ayı ödemesiz, geri kalanın 3'er aylık taksitler halinde ödemeli ve toplam 36 ay vadeli krediye rekor sayıda başvuru yapıldı. Kredinin ödemeleri ise yarından itibaren başlıyor.

YENİ DESTEK YOLDA

Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ''Destek programına başvuramayan ya da başvurup yararlanma hakkını  elde edemeyenler de üzülmesin, 2017 yılı bütçesinden KOBİ'lerimize yönelik benzer  bir uygulama yapılacak" şeklinde konuşarak yeni bir müjde verdi. (Star)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER