banner186

Müjdeye dakikalar kala dolar düşüşe geçti!

Dolar ve altında düşüş sürüyor! 7,27 TL'den başlayan dolar gün ortasına 7,22 TL'ye kadar düştü. Gram altın ise 448 TL'yi gördü. Piyasada gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacağı müjdede.

Müjdeye dakikalar kala dolar düşüşe geçti!

OLAR ALTIN DÜŞÜYOR BORSA YÜKSELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ve Fitch kararının izleneceği haftanın son gününe dolar/TL 7,27 seviyesinde başlarken, gün ortasında 7,22 TL'ye kadar düştü. Euro/TL ise 8,51 civarında seyrediyor. Gram altının fiyatı 448 liradan el değiştiriyor. Borsa'da ise yükseliş sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün "Şu anda bu müjdenin biz de hayalleri ve rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum" açıklaması yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdeyi saat 15:00'te açıklayacak.

Foreks anketine katılan ekonomistler, Fitch'in bu gece yapacağı değerlendirmesinde Türkiye'nin kredi notunu "BB-", görünümünü ise "Durağan" olarak korumasını bekliyorlar. Açıklamanın TSİ 23.00'ten sonra gelmesi bekleniyor.

HABER7

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 14:40
YORUM EKLE