Van'da vergi borçlarına yeni erteleme!

Van'da 2011 yılında meydana gelen depremden sonra mücbir sebeplerden dolayı ertelenen vergi borçlarına bir erteleme daha geldi.

Van'da vergi borçlarına yeni erteleme!

Van'da 2011 yılında meydana gelen depremden sonra önce bir yıl ertelenen ardından da bir kaç kez kademeli olarak erteleme yapılan vergi ödemelerine bir erteleme daha geldi. 30 Nisan 2014 (bugün) itibariyle sona eren ödemelerle ilgili atılacak olan adım merakla beklenirken Van TSO ise sürekli olarak vergi terkini konusunda ısrarını devam ettirmişti. 

Fakat beklenen vergi terkini yerine Maliye Bakanlığı Van'ın vergi borçları ile ilgili mücbir sebep halini devam ettirerek bir kez daha erteleme yaptı. Ertelemeyi Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva duyurdu.

TAKVA TWİTTER'DAN DUYURDU

Resmi twitter sayfası üzerinden konu ile ilgili açıklama yapan Van TSO Başkanı Takva, ertelemeyi şöyle duyurdu; "İlimizde deprem nedeniyle uygulanan mücbir sebep hali vergiler açısından 15 Eylül 2014 tarihine ertelenmiştir. VanTso olarak esas beklentimiz vergide terkindir. Sonuç almak için çalışmalarımız devam edecektir..."

ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER