VATSO'ya Konsey tesellisi!

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva da TOBB TSO Konsey üyeliğine seçildi. EDH isimli ekonomşk hareketle yola çıkan Takva ve ekibinde seçim bildirgelerinde Van TSO'nun TOBB organlarında temsiliyeti hedefi de bulunmaktaydı.

VATSO'ya Konsey tesellisi!

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 69. Genel Kurul'da, Hisarcıklıoğlu, toplam bin 734 delegenin imzasıyla aday gösterildi. Tek aday olarak seçimlere giren Hisarcıklıoğlu, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu. Böylece 16 Haziran 2001'de ilk kez başkan olan Hisarcıklıoğlu, 4 kez başkanlık görevini sürdürmüş olacak. Ayrıca yapılan seçimlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva da TOBB TSO Konsey üyeliğine seçildi. EDH isimli ekonomşk hareketle yola çıkan Takva ve ekibinde seçim bildirgelerinde Van TSO'nun TOBB organlarında temsiliyeti hedefi de bulunmaktaydı.

 

VATSO’YA KONSEY TESELLİSİ

Öte yandan tüm Türkiye’nin gözünü diktiği TOBB yönetimine girmek için Ankara’ya çıkarma yapan ve yeni yönetimde yer alma rotasıyla yola çıkan Takva ve ekibi yönetimde yer alamamanın üzüntüsünü yaşadı. Seçilir seçilmez kolları TOBB için sıvayan Takva, yönetime giremese de konsay üyeliği ile teselli buldu. Seçimin hemen ardından bu gelişmeyi de gazetemize değerlendiren Takva, “TOBB’un konsey üyeliğine yazıldık. Önümüzdeki günlerde toplanıp başkanımızı belirleyeceğiz. 30 kişilik bir konsey organizasyonundayız. TOBB yönetimine girmek istiyorduk ama yeni olmamız nedeniyle böyle bir duruma layık görüldük. Ama şu bir gerçek ki Van’da bir lobi eksikliği var. Bu sadece birlik eksikliği değil her yerde var. Bundan da Van’da yara alıyor. Biz önümüzdeki dönemlerde bunu güçlendirmeye çalışacağım. Bu da büyük bir başarı. Biz o toplantılarda da daha etkin olmaya çalışacağız.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 14:19
YORUM EKLE